Przedstawiamy Wam projekt wnętrz mieszkania w Sosnowcu przy ulicy Szybowej. Do zaprojektowania mieliśmy tym razem jedynie łazienkę i kuchnię.

Połączyliśmy pierwotną łazienkę z WC, burząc dzielącą je ściankę i tworząc jedno, większe pomieszczenie. Wymagało to dużej przeróbki instalacji hydraulicznej, co pozwoliło jednak na zmieszczenie w nowej łazience prostokątnej wanny z ruchomą szybą prysznicową oraz ruchomą baterią ścienną. Tego typu bateria to świetne rozwiązanie, dzięki któremu dzieci nie uderzą się o wystające elementy.

W jasnym wnętrzu łazienki znalazły się także podwieszana szafka z umywalką, a nawet pralka i suszarka! Z kolei duże lustro optycznie powiększa pomieszczenie i wspaniale współgra z dekoracyjnym oświetleniem LED. Dzięki płytkom w różnych barwach uzyskano ciekawy podział kolorystyczny, przy czym szare płytki stanowią przedłużenie tych, które znajdują się w holu mieszkania.

W kuchni również postawiliśmy na jasne barwy, biel oraz szarości. Znalazła się tu zabudowa kuchenna w kształcie litery L oraz stolik jadalniany, przy którym zmieści się cała czteroosobowa rodzina. Wiszący na ścianie grzejnik starego typu ukryliśmy za nowoczesną osłoną, natomiast na jednej ze ścian zdecydowaliśmy się położyć dekoracyjną cegiełkę, jaka znajduje się również w innych pomieszczeniach tego mieszkania. W tym projekcie zlew ulokowaliśmy wyjątkowo tuż przy ścianie, bez żadnego odstępu. Zgodnie z życzeniem klientów uzyskaliśmy dzięki temu maksymalnie długi blat roboczy pomiędzy zlewem a płytą gazową. Natomiast dzięki płytkom przyciętym do rozmiaru szafek udało się nam uzyskać w kącie pomieszczenia wrażenie kontynuacji zabudowy.

Efekt jasnego, przestronnego wnętrza potęgują białe połyskliwe fronty z nowoczesnymi srebrnymi uchwytami. W słupku szafkowym tuż przy lodówce ukryto wolnostojącą mikrofalówkę, ekspres do kawy oraz szuflady. Za nim z kolei – od strony drzwi – znalazło się szerokie na 15 cm cargo na alkohol z drewnianym frontem. Drewno to płynnie przechodzi przez całą zabudowę wraz z kuchennym blatem, nad którym w lekko obniżonym suficie zamontowano halogeny.